Zasílání podkladů k zápisu zdravotních testů

Lešanská 1176/2a
Chodov, Praha 4
bulterierclub@email.cz

Testování zdraví

|

 

Vyšetření srdce, sonografické vyšetření ledvin, patell provádí akreditovaní veterináři, seznam najdete na webové stránce klubu v kategorii Zdraví - Akreditovaní veterináři. V této kategorii naleznete i další seznam pracovišť ostatních veterinárních lékařů (genetické testy: DNA, PLL, PKD atd. + BAER).

U testů srdce a sono ledvin se přijímají pouze zprávy ze kterých je zřejmé, že je jedinec - vhodný do chovu, (nevhodný) do chovu.

S platností od 1. ledna 2021 rozhodla ČLSCH tak, že je povinnost podstoupit vyšetření USG ledvin - vyžaduje se popis ledvin z USG vyšetření na PKD - tvar, stav kůry a dřeně, velikost. Protokol o vyšetření bude přikládán k žádosti o uchovnění se závěrem ze kterého je zřejmé, že je jedinec - vhodný do chovu (nevhodný) do chovu. Provádí se u MBT.

Na konci každé lékařské zprávy nebo výpočtu UPC musí být podpis a razítko veterináře, který test prováděl. Na lékařské zprávě musí být jasně uvedena totožnost psa, celé jméno dle PP + čip nebo číslo zápisu (tetovací číslo).

Podrobnosti ohledně CZDR naleznete na webové stránce klubu v kategorii Zdraví - Certifikát zdraví

 

Při jakékoliv nejasnosti, nejdříve kontaktujte poradce chovu.

Kopie testů odešlete prosím mailem na kontaktní adresu poradce chovu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: +420 606 101 390