Postup pro vyplňování a zasílání zpráv o vrhu poradci chovu a plemenné knize

Lešanská 1176/2a
Chodov, Praha 4
bulterierclub@email.cz

|

Prosím pozorně čtěte.

 

1. V den krytí feny vyplní chovatel formulář DOPORUČENÍ KE KRYTÍ. Chovatel psa vše potřebné podepíše.

Majitel feny zašle formulář část A B do 10-ti dnů poradci chovu mailem.

2. Pokud fena nezabřezne, do 14 dnů po předpokládaném termínu neuskutečněného porodu odešlete zbytek formuláře část C D poradci chovu s označením „fena nezabřezla“.

3. Po narození štěňat chovatel zašle "Hlášení vrhu štěňat"

  • Jak odeslat hlášení vrhu? Pro hlášení vrhu musíte být registrováni. Hlášení vrhu se zasílá do 10 dnů od data vrhu poradkyni chovu. V záložce "Přihláška vrhu" nejprve vyberete plemeno, rodiče Vašeho vrhu a kliknete na tlačítko "Hlášení vrhu". Následně se Vám otevře formulář, kde vyplníte číslo z KL, jméno Vaší chovatelské stanice, datum krytí, popř. opakování krytí, datum vrhu, počty živě či mrtvě narozených štěňat, poté vyberete pohlaví, jména a barvy štěňat, vyplníte Vaši adresu, pokud není předvyplněna, datum a zaškrtněte možnost uvedení vrhu na webu klubu, pokud máte o toto zájem. Po vytvoření  Hlášení vrhu tlačítkem "Odešlat ke zpracování" poradkyni chovu.

4. Do 28 dnů je povinen chovatel zaslat zbytek formuláře část C D a "Přihláška k zápisu vrhu štěňat" na ČMKJ - paní Solomové na adresu: Lešanská 1176/2a, 14100 Praha 4 - Chodov

  • Jak generovat Přihlášku k zápisu vrhu? Pro vytvoření Přihlášky k zápisu vrhu musíte být registrováni. Přihláška k zápisu vrhu se zasílá nejdéle do 28 dnů od data vrhu na adresu ČMKJ. V záložce "Přihláška vrhu" nejprve vyberete plemeno, dále rodiče Vašeho vrhu a kliknete na tlačítko "Přihláška k zápisu vrhu". Otevře se Vám formulář, kde vyplníte číslo z krycího listu, jméno Vaší chovatelské stanice, Vaše jméno, adresu dle registrace chovatelské stanice (nemusí se shodovat s vyplněnými údaji zde v systému!), email a telefon, datum krytí, datum vrhu, počty živě narozených štěňat a vyplníte jména, pohlaví a barvy štěňat. Nejprve se píší psi, pak feny. Dole na stránce kliknete na tlačítko "Přihláška k zápisu vrhu", následně na "Uložit PDF", dokument se Vám uloží do počítače. Přihlášku k zápisu vrhu vytiskněte, další instrukce jsou na přihlášce. Tiskněte oboustranně na jeden list papíru, přihlášky na dvou listech nebudou přijaty!!

ČMKJ přidělí zápisové číslo, které musí mít každé štěně přiděleno. Poté Vám dojde domů zpět Přihláška k zápisu vrhu štěňat doplněná o čísla zápisová (a tetovací).

5. Mezi 6-8 týdnem věku štěňat je veterinární lékař očipuje a formulář potvrdí razítkem. Chovatel ihned zašle potvrzený formulář Přihláška k zápisu vrhu štěňat - poradci chovu poštou, ten vše zkontroluje, orazítkuje a kopii předá do genealogie. Poté poradce chovu vše pošle na ČMKJ.

5. Paní Somolová vystaví průkazy původu a zašle na dobírku chovateli.

Veškeré další informace Vám ráda sdělím.

Telefon - 606 101 390 , email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkuji.

Radka Řežábková