VI. Ročník Bull Terrier Action

Lešanská 1176/2a
Chodov, Praha 4
bulterierclub@email.cz

|

Bull Terrier Action 2011

V neděli 5.6. 2011 jsme se sešli na již VI. výcvikovém táboře pro Bulteriery, podruhé v Zahradišti u Žďáru nad Sázavou.

K několika starým mazákům přibylo plno nováčků. Sešlo se nám tu i 5 minibulíků, z toho dvě necvičící štěňata.

Vítěz dvou ročníků po sobě- Eda, byl v rekonvalescenci po operaci páteře a účastnil se jen některých soutěží a cvičení. Takže velká motivace pro ostatní, snažit se o první místo.

Do večera dorazili všichni, kromě Reginy, která měla záchranářský seminář a přijela až v pondělí ráno.

Po večeři jsme si udělali táborák a někteří si opekli buřta nebo klobásu.

V pondělí jsme se po snídani sešli u ohniště. Regina vyhlásila 3 kapitány a ti si vybírali pejsky a páníčky do svých družstev. První úkol byl vymyslet do večera název a vyrobit vlajku.

Každý o sobě a svém psu řekl několik vět a pak nás Regina rozdělila do 3 skupin. Jedna skupina dostala chvíli volno, druhá šla na poslušnost a třetí na agility s Maruškou. Pak jsme se prostřídali.

Po obědě byla polední pauza, při níž jsme vymysleli názvy družstev. My stihly i vyrobit vlajku. Ostatní ji dodělali během odpoledne.

Od 14:30h bylo agility a lovecký výcvik. V lese jsme dělali poslušnost podle barvářských zkoušek pro teriery. Nakonec ještě bulíci hledali voňavou kůži ve vysoké trávě.

Po výcviku začalo pršet, tak jsme se schovali v altánu a já jsem mluvila o masážích pro psy podle knihy Lindy Tellington Jones.

Poté jsme se přemístili k rybníku a Regina nás seznámila se záchranářským výcvikem, který dělá se svou maliňačkou Siou. Ta nám pak ukázala záchranu tonoucího. Nejprve se topil Petr od Jackie, který si při té příležitost zmapoval dno pro chytání ryb. Sia měla postroj, za který se Petr, když k němu připlavala, chytil. Pak se topila malá Valuška a k ní Sia doplavala se záchranářským prknem.

Před večeří byla soutěž- skok v pytli se psem na vodítku. Někteří pejsci páníčka předbíhali nebo na něj skákali, přičemž hrozilo jeho povalení. Dva lidi se i vyváleli, ale měli bleskové znovupostavení. A upadli spíš vlastní horlivostí.

Po večeři byli obrany se Zbyňkem. Všechna čest, zvládnout 20 psů v takovém parnu s plným nasazením, to je výkon. Někteří z mladších pejsků se hadříku a peška báli, zato 5měsíční Gucci se na něj s nepřátelským pokřikem doslova vrhl. Nejvíc natěšený, že se něco děje byl Ippi a ječel už od chatky, takže s ním musela Maruška počkat za rohem, než přijdou na řadu.

Večer bylo posezení u táboráku.

Každé družstvo ukázalo svou vlajku a byla vyhlášena soutěž- hra o vlajku. Ta bude probíhat po 3 noci a vždy jednu noc bude jedno družstvo svou vyvěšenou vlajku hájit a ostatní se ji budou pokoušet ukrást.

V úterý v 7h jsme někteří vyrazili na stopy. My zkušenější jsme si stopy šlapali a vypracovávali sami. Začátečníci si vyšlapávali kolečka a vysypávali je pamlsky. Práci psa v kolečku pak kontrolovala Regina.

V 9h byli opět agility a poslušnost.

O poledních pauzách a v jiných volných chvílích vodili páníčci svoje psy k rybníku. Někteří jen smočili nohy, jiní se vesele brouzdali, pár odvážlivců si i zaplavalo. Regina vzala do vody Frida a házela mu balonek. Frido chudák špatně vidí a často ho lovil úplně jinde, než byl. Ale zabavil se a byl spokojený. Dokonce si i zaplaval. To ale Regina podléhala panice, že netrefí na břeh a bude ho muset někdo zachránit.

Ve 14:30h byl karneval na téma povolání- masku měl mít pes i pán. Letos masku nikdo neodbyl, takže jsme při výběru těch nejlepších neměli vůbec jednoduchou volbu. Nakonec zvítězili Regina s Fridem jako lehká děva a pasák, druhé jsme byly my s Jackie jako baletky a třetí Michal s Badinem jako duo lehkých děv. Michal nás svým sexy kostýmem a blonďatou parukou opravdu pobavil. Sám z toho ale byl na mrtvici. Výbornou masku měli i Petr s Edou- šli za krasojezdkyni na koni.

V 15:30h bylo agility a lovecký výcvik. Tentokrát jsme dělali vlečky a barvu. To pejsky opravdu moc bavilo, a když na konci našli srnčí nožičku nebo kabátek z nutrie, to bylo něco.

Několik z nás si na závěr ještě udělalo barvu, kterou jsme vypracovali po 2 hodinách za asistence Reginy. U té mojí vznikl zmatek při hledání nášlapu. Měla jsem místo označené toaleťákem, jenže jsem až dodatečně zjistila, že z předešlého víkendu tam bylo plno označených míst z dětského dne.

V 19h byl pro páníčky znalostní test o psech. Hlavně poznat psí plemena dle obrázku nám dalo zabrat.

Večer byl opět táborák a začal boj o vlajku. Dnes hlídali Marušky Lucky Bull. Ti vymysleli opravdu lahůdku a vlajku pomazali psími hovínky, protože si mysleli, že na ni nebudeme chtít šahat. Smrděla pekelně, ale nikdo se toho nezalekl. První nachytal Lucky Bull nepřipravené Michal z Psycho teamu, který vyběhl zpoza rohu, vlajku popadl a mazal pryč. Jenže špatným směrem a cestu mu zákeřně zkřížil kolotoč schovaný ve tmě. Tak se stalo, že Michala dostihl Láďa a vyautoval ho. Tento útok nás všechny naladil a začali jsme se okolo, teď již lépe střežené vlajky ochomýtat. Druhý útok, úprk a výhra byli v rukou Petra z Psycho teamu. Tuto rychlo akci jsme skoro nezaregistrovali. Petra pohotově stíhal opět Láďa, ale jeho náskok nedotáhl, zato si natáhl vazy v noze. Takto byl obětavý.

Poté byla veselice u táboráku.

Ve středu ráno jsme šly na stopu jen já a Zuzka s Rozinkou, ostatní dospávali.

Po snídani byli agility a poslušnost. Zde se vyznamenal Eda, který na povel- ke mně- nejprve nereagoval a poté vzorně předsedl, ale ne před Petra, nýbrž před Reginu.

Po obědě byl kurz vystavování, kde nám Regina s Maruškou řekly a také předvedly, jak se máme na výstavu připravit, co na sebe, jaké vodítko, jak psa co nejlépe předvést.

Poté jsme udělali táborovou výstavu. Nejprve šli do kruhu samci a Regina vybrala nejlepší 4, to samé následně u fen. Nakonec vyhlásila nejhezčího jedince tábora- Horáce, který dostal diplom.

Následovala narozeninová párty Anny. Takže balonky, dárky, dort pro všechny pejsky.

Poté šly Regina s Maruškou bodovat nepořádek v chatkách. Čim větší bordel, tim víc bodů.

Během bodování se spustila průtrž, která se nám pokusila vyplavit ohniště. To totiž za chvíli stálo v obrovské louži. Petr od Jackie šel tedy vykopat odtokový kanál, vyrobil střechu nad oheň a tento statečně udržoval.

Do lijáku taky dorazil Zbyněk na obrany, tak jsme čekali, zda se počasí umoudří.

Pršet přestalo, tak si pejsci mohli zakousat. A aspoň nebylo vedro.

Večer jsme udělali tombolu. Po počátečních zmatcích s lístky, už jelo vše jak na drátkách.

Do tomboly jsme vložili plno dobrůtek a hraček pro pejsky, taky nějaké pití pro páníčky. A samozřejmě spoustu ptákovin, co kdo doma našel, případně vyhrál v jiných tombolách. Objevila se zde i putovní knížka, kterou jsme poprvé vyhrály já s Maruškou v roce 2009.

Zatímco Regina vyhrála plno alkoholu ( což jako abstinent neocenila ), Zuzka dostala několik modrých věcí ( ladili jí k mikině a teniskám ), tak Petr od Edy vyhrál několik růžových věcí ( k čemu mu asi ladili? ) a Bára zas vyhrávala to samé, co Petr. Několik věcí dal do tomboly i pan vedoucí střediska. A navíc vymyslel dva super dárky. Letecký výlet nad Radostínem nad Oslavou jsme nejprve Katce všichni záviděli. Nakonec šlo o to, že pan vedoucí položil na zem pohlednici Radostína a kluci popadli Katku a nad pohledem s ní přeletěli. Iva zas vyhrála prohlídku zámku v Zahradišti, takže si mohla prohlídnout visací zámek na dveře.

Hned po tombole začalo hlídání vlajky, tentokrát Psycho team. Všichni jsme se nahrnuli na stanoviště, ale hlídačů bylo jako much a navíc pršelo, tak jsme to vzdali a šli spát. Několik z nás to chtělo zkusit během noci, ale Psycho team byl opravdu psycho a skoro v plném počtu střežili vlajku až do rána. V 5:30h jsem se šla podívat, zda nejsou třeba promrzlý, že bych vlajku sebrala, ale energie měli dost.

Ve čtvrtek jsme stopy vynechali, protože stále pršelo.

V 10h jsme skoro všichni vyrazili na výlet do Žďáru nad Sázavou. Pejsky jsme nechali odpočívat v chatkách. Regina nám řekla, že máme cestou dávat pozor, že nám pak dá z výletu test. Podívali jsme se na barokní most z 18. st., na poutní kostel sv. Jana Nepomuckého, na hřbitov a na zámek. Někteří z nás si dělali zápisky s různými letopočty a významnými událostmi. Poté jsme zašli na výborný oběd do Talského mlýna.

Po návratu do tábora jsme uspořádali coursing trénink. Ten byl ale bohužel v průběhu druhého kola předčasně ukončen, protože se naviják rozbil. Alespoň si ale všichni pejsci zaběhali, protože většina střapeček nikdy v životě neviděla. Některým se tedy moc nechtělo, ale většina hned pochopila, že je sranda ten igelit honit.

Před večeří byla soutěž. Bulík se uvázal u stromu a páníček ho poslepu hledal. Někteří pejsci se prozradili hned, jiní jen nechápavě koukali, proč je ten pán tak volá, když stojí pár metrů od nich. Časový limit byl 4 minuty. Někteří se do něj ani nevešli, Iva to stihla asi 4 vteřiny před limitem.

Večer byl test z výletu. Holky nás převezly, moc letopočtů tam nebylo. Zato otázky typu- jakou barvu měly konve na hřbitově či kolik lidí sekalo za kostelem trávu. Měli jsme na výběr vždy 3 odpovědi, takže se mohli zúčastnit i ti, co na výletě nebyli. Paradoxně tito táborníci získali nejvíce bodů.

V noci opět hlídání vlajky, dnes moje Bullcatsky. Bohužel jsme zvolily špatnou strategii a vlajku nám šlupla Regina z Psycho teamu již za hodinu. Sice nás to mrzelo, ale zase jsme mohli jít všichni brzo spát, což také někteří udělali. Pár lidí ovšem zůstalo u táboráku až do 4h do rána.

V pátek jsem šla opět na stopy.

Od 9:30h byl branný závod s 5 stanovišti.

Při běhu minovým polem držel psa asistent a páníček ho musel co nejrychleji přivolat přes plac, který byl plný různých dobrot a hraček. Zvítězil Barbar s 3 sekundami. Ten snad ani nezjistil, že tam něco leží. Zato Bronco se ani nevešel do limitu 1 minuty. Prostě musel všechny ty zajímavosti řádně prozkoumat.

Opičí dráha se skládala z agility překážek, jež museli překonat páníček i pes. Zde excelovali agiliťáci Ippi a Jackie, v těsném závěsu s Edou. A to má dvoumetrový Petr co dělat při prolézání tunelu. Výborný čas měla i 6letá Valuška s australáčkem Tabitou.

Na dalším stanovišti psovod odložil psa do lehu, válel sudy, přivolal psa, odložil ho do lehu, válel sudy, přivolal psa. Trestný čas naskakoval, když pes nevydržel ležet. Dan od Baxtra se při válení tak rozvášnil, že vyjel z dráhy až na štěrkovou cestu a odřel si loket.

Malá Rozinka byla nejrychlejší při hledání páníčka schovaného za budkou. Letěla jako tryskomyš. Zato Bibi svou paničku ani nenašla.

Pátou disciplínou byl slalom s tenisákem na lžíci, přičemž v té samé ruce držel psovod i psa. Někteří zvládli trať bez potíží, jiným tenisák pořád padal.

Ve 14:30h byl trénink agility a poslušnosti na zítřejší závody.

Petr s Luckou od Edy šli připravovat noční stezku odvahy.

My jsme malovali bulíky a po večeři byla výstavka v jídelně. Opět jsme se náramně pobavili a zvolili vítěze.

Ve 20h jsme začali grilovat a těšili jsme se, až bude tma a vyrazíme na stezku. Ta byla super, všem se nám moc líbila. Přežila ji i Klára, která se bojí tmy, ale mohla mít doprovod, tak šla. Její křik od prvního strašidla se nesl celým lesem. Stezka vedla kolem místních rybníků. Šlo se podle bílých odrazek na stromech. Na dvou místech byla červená a zde jsme museli něco splnit. U první byla sklenice, v ní myš a indicie pro další cestu. U druhé byl hrobeček, na něm flaška, v ní svlečka z pavouka a papírky. Každý musel jeden přinést do tábora. Na stezce byla 3 živá strašidla- Petr, Lucka a Dan. Moc toho ale nenastrašili, protože je většina pejsků poznala podle čuchu.

Po návratu ze stezky šla většina lidí hned spát, někteří opět pařili u táboráku.

V sobotu ráno jsem šla opět na stopy.

Dopoledne byl závod v poslušnosti. Většina pejsků se docela hezky předvedla. Akorát Bronco si chtěl raději zaskákat agility a nereagoval na přivolání. Regina byla nejvíc vydřená, jak se někteří psovodi točí a motají při povelech vlevo, vpravo, vzad. Při cviku odolání pamlsku jsem na Jackie zařvala fuj tak hlasitě, že Regina málem ohluchla a Bára zas vysokým hlasem vykřikla ne, ne, ne, což nás ostatní velmi rozesmálo.

V 16h byly závody agility. Každý běžel 2 kola. Někteří pejsci byli v prvním kole jak zabrždění, ale ve druhém do toho šlápli. Někteří byli jak zabrždění v obou kolech, ale snažili se všichni. Dokonce i Yorik běžel rovnou podle paničky a ne podle sebe, jako obvykle.

Poté Regina vyhlásila soutěž o dodatečné body. Dovedla nás k rybníku, na jehož hladině plavalo několik šišek, které jsme měli ulovit. Po zavelení start se někteří z nás, tak, jak jsme byli vrhli do rybníka. Petr od Edy byl zmaten, myslel si naivka, že se budeme zdržovat svlékáním a přišel o čas. Ne všichni jsme ulovili šišku, ale body dostal každý, kdo skočil.

Večer bylo vyhlášení celkových výsledků.

Družstva- Psycho team, Lucky Bull, Bullcatsky.

Jednotlivci- Yorik, Demina, Jackie.

A byl konec. U ohně jsme opět až do noci rozebírali zážitky z celého týdne a shodli jsme se na tom, že ten tábor zas moc rychle utekl.

Ráno jsme měli poslední procházku a pak jsme se rozjeli do svých domovů.

Eva Juryštová 22. 6. 2011

Existuje mnoho výhod dobrého života. Ale může drogy nám pomoci? Diflucan (flukonazol), jeden z nové skupiny triazolových antimykotické činidel, je dostupný ve formě prášku pro přípravu perorální suspenze. Tam bylo jen několik příkladů. Mnoho lidí si myslí o Cialis. Téměř každý člověk ví alespoň něco o tom, . Otázky, jako je , jako odkaz na různé typy zdraví otázek. Známky sex zdravotních problémů u mužů patří nemožnost udržet erekci dostatečnou pro pohlaví funkce. Běžným třída antidepresiv, které zahrnují Paxil, může způsobit problémy v posteli. While Cialis je považován za dostatečně bezpečné samy o sobě, nicméně, sex odborníci říkají, že medicína smíchání s omamným látkám by mohlo být nebezpečné. Neberte léky out-of-datle. Vezměte je na prodejně vaší místní farmacie, která se bude nakládat z nich pro vás.